System rolet nadstawnych ELITE XT

Dziesięciolecia doświadczenia pozwoliły firmie Exte na stworzenie systemu spełniającego wymagania rynku skrzynki rolety nadstawnej. ELITE XT to system umożliwiający wszystkie formy zabudowy nowoczesnej skrzynki.

Otwór rewizyjny z tyłu lub u dołu skrzynki jest podstawą wymagań stawianych temu systemowi. Możliwość zabudowy pozostałych elementów poprawia estetykę użytkowanych okien w połączeniu z roletą. Specjalne adaptery dedykowane konkretnym producentom profili zapewniają uzyskanie szczelnego połączenia zespalanej rolety z stolarką. W razie konieczności zależnej od szerokości zabudowy otworu przewidziane jest specjalne wzmocnienie stalowe poprawiające parametry statyczne łączonej ościeżnicy ze skrzynką.

Najnowszym rozwiązaniem eliminującym problemy statyczne jest konsola montowana wewnątrz skrzynki umożliwiająca trwałe połączenie wzmocnienia stalowego z nadprożem.

Okleinowanie widocznych elementów systemu pozwala na dopasowanie do wszystkich dostępnych na rynku profili okiennych i stworzenie idealnego połączenia.

 

Wszystkie dostępne na rynku systemy nadstawne – naokienne mogą jedynie do tego miejsca próbować konkurować z ELITE XT.

Otwór rewizyjny na zewnątrz jest przełomem w możliwościach wykorzystania skrzynki rolety nadstawnej. Jest alternatywą dla domów pasywnych oraz budynków użyteczności publicznej, w przypadku których wymagana jest duża szczelność pomieszczeń. To rozwiązanie umożliwia całkowite otynkowanie skrzynki od wewnątrz pomieszczenia i idealnie sprawdza się w połączeniu z konstrukcjami przesuwnymi i uchylno-przesuwnymi.
System ELITE XT to również dopracowane rozwiązanie podążające za obecnymi trendami wykorzystującymi żaluzje fasadowe w budynkach przemysłowo – biurowych i coraz częściej w prywatnych domach do konstrukcji o dużych szerokościach.

 

System rolet nadstawnych OPOTERM

Rolety systemu nadstawnego OPOTERM przeznaczone są do stosowania w budynkach nowo wznoszonych oraz podczas modernizacji już istniejących w połączeniu z wymianą stolarki. Zewnętrzna część skrzynki może być zabudowana dolnym materiałem wykończeniowym, dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady. Klapa rewizyjna od tyłu lub u dołu z wewnętrznym ociepleniem skrzynki doskonale izoluje termicznie wpływając korzystnie na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem zimową porą.

 

Bogata kolorystyka oklein i możliwość zastosowania systemu moskito znacząco zwiększa komfort użytkowanych rolet.