Wybór rolet ma duże znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Z tego powodu warto zastanowić się wcześniej, jaki model ze względu na swoje zastosowanie najlepiej sprawdzi się w konkretnym budynku.

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne?

Rolety różnią się od siebie przede wszystkim miejscem ich instalacji, co niesie za sobą odmienne oddziaływanie na pokój. Decyzję najlepiej podjąć w oparciu o osobiste preferencje mieszkańców i ich wymagań względem danego wnętrza.

Jeśli chodzi o rolety okienne zewnętrzne, mają one kilka zalet nieosiągalnych dla wewnętrznych modeli. Chronią przed zbyt wysokim nasłonecznieniem pomieszczenia, co pozwala utrzymać optymalną temperaturę w środku i okazuje się bardzo przydatne zwłaszcza podczas upalnego lata. Ponadto wykazują się również dobrą izolacją akustyczną. Dzięki temu w domu może zapanować komfortowa cisza, ponieważ wszystkie dźwięki dochodzące spoza budynku są wytłumiane. Trzeba wspomnieć też o dodatkowej ochronie antywłamaniowej, jaką zapewniają rolety zewnętrzne, a także o możliwości zastosowania ich w każdym budownictwie.

Rolety zewnętrzne jakie wybrać?

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał rolet, warto zdecydować się na rozwiązanie odpowiednio dopasowane do konstrukcji domu. Istnieje kilka rodzajów modeli montowanych na zewnątrz.

Klasyczne rolety naelewacyjne są niezwykle estetyczne, dlatego można zastosować je przy okazji modernizacji budynku. Podkreślają charakter miejsca i mogą stanowić eleganckie uzupełnienie elewacji.

Rolety naokienne są natomiast głównym wyborem w biurowcach. Coraz częściej sięgają po nie jednak także klienci indywidualni. Dzięki różnym wariantom zabudowy stanowią niezwykle elastyczne wykończenie, które świetnie prezentuje się w nowoczesnych budynkach, jak również w kamienicach czy domach.

Z kolei rolety podtynkowe można zastosować także w istniejących już obiektach – po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża . Ponadto stanowią doskonałą opcję przy powstawaniu domów pasywnych.

Jaki kolor rolet zewnętrznych wybrać?

W kwestii kolorów nie ma zbyt wielu ograniczeń. Można je dostosować np. do elewacji całego budynku, dzięki czemu będą się wzajemnie uzupełniać. W zależności od potrzeb, klienci mogą wybrać dowolny odcień z bogatej palety barw oferowanej przez naszą firmę.

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Cena może różnić się w zależności od rodzaju rolety. W mieście takim jak Wrocław można łatwo znaleźć rolety w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do kontaktu z firmą M-PAT – z przyjemnością wycenimy wartość realizacji zamówienia i udzielimy dodatkowych informacji.

Rolety zewnętrzne jakie oferuje nasza firma należą do bardzo konkurencyjnych zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w tym zakresie.