ALUKON – AK-FLEX

Rolety nakładane ze styroporu

Rolety AK-FLEX nadają się do każdej zabudowy dotyczącej nowego lub renowacyjnego budownictwa. Wielką zaletą AK-Flex jest budowa/konstrukcja modułowa. Dzięki modułowej budowie AK-FLEX jest dopasowany do każdej grubości i konstrukcji muru. System AK-FLEX jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi modelami okien na rynku i zapewnia doskonałą izolację termiczno-akustyczną.

Izolacja cieplna i akustyczna

AK-FLEX poprzez budowę korpusu skrzynki wykonanej z materiału EPS Wraz z wersją bazową skrzynki (skrzynka z rewizją dolną od wewnątrz 260 x 265) może osiągnąć wartość izolacji termicznej na poziomie 0,61 W/m2K. Na podstawie kolejnych wielkości skrzynek może uzyskać zaskakującą wartość termoizolacyjności na poziomie nawet 0,30 W/m2K i spełnia wymogi energooszczędności wszelkich norm (EvEV) Przy odpowiednich wielkościach skrzyni jest w stanie osiągnąć izolację akustyczną na poziomie 46/48 dB bez dodatkowej obróbki tynkarskiej skrzynki z zewnątrz.

Ochrona przeciwpożarowa

AK-FLEX odpowiada klasie B2 materiałów budowlanych według normy DIN 4102.

ALUKON – AK-RENO

Skrzynka modernizacyjna do rolet

AK-Reno to najnowsze urządzenie do rolet instalowane podczas wymiany okien. Optymalne rozwiązanie, które szybko się zwraca. Podczas wymiany okna można skorzystać z okazji i poprawić izolację termiczną swoich starych skrzynek rolet. Elewacja pozostanie nietknięta, a mostek termiczny zniknie Dzięki skrzynce modernizacyjnej ALUKON AK-RENO możliwa jest poprawa izolacji termicznej w obrębie skrzynki nawet o 60%.

Nowe, kolorowe rolety to kropka nad i modernizacji okien. Jeśli chcesz, system AK-Reno można wyposażyć w zintegrowaną ochronę przed insektami.